24. kolo TJ Všejany - Vykáň 4:5, (4:3)

Dětský den pořádaný TJ Všejany a jistý postupující do okresního přeboru z Vykáně přilákaly na naše domácí hřiště hojný počet fanoušků. Ti byli svědky povedeného ofensivního představení, ke kterému přispěly oba celky. Zápas začal zostra a do první příležitosti se ihned z kraje utkání dostal J. Vašák. S jeho střelou si však brankář hostí poradil. Hosté ihned kontrovali a jejich dva první pokusy skončily v naší brance. Nejprve střelu útočníka Vykáně těsně před A. Matyáskem tečoval jeden z bránících hráčů a poté vykánští protlačili míč z blízka do branky podruhé. To nás však nezaskočilo a o několik minut později přispěchal s odpovědí J. Vašák. Ten postupoval sám na brankáře a s přehledem zakončil k tyči. Vyrovnání přišlo zanedlouho, když M. Sutter vhodil aut na rozběhnutého J. Vašáka, který ze vzduchu uvolnil P. Boušku a ten sám před brankářem nezaváhal. Jen o pár minut později se P. Bouška řítil otevřenou obranou hostí sám na gólmana a nemohlo to skončit jinak než naším vedením. Hattrick si tento hráč připsal ještě v prvním poločase, když ve vápně obešel stopera Vykáně a na vzdálenější tyč zvýšil na 4:2. Hostům se povedlo snížit ještě do poločasu, když skórovali střelou zpoza vápna.

Druhé dějství začalo tlakem hostů, kteří změnili styl hry a místo zdlouhavé rozehrávky přes obránce volili dlouhé a přesné nákopy za naši obranu. To se jim vyplatilo při vyrovnávacím gólu, když útočník postupoval sám na A. Matyáska, kterého přehodil. Utkání nakonec rozhodla akce přibližně v 70. minutě, když hráč Vykáně prošel až do našeho vápna a zblízka prostřelil našeho brankáře. V závěru jsme otevřeli hru a snažili se za vydatné a hlasité podpory našich fanoušků vyrovnat, ale hosté si již své vítězství pohlídali. I přes prohru se však nemáme za co stydět, což také potleskem ocenili naši fanoušci. Děkujeme!

branky: P. Bouška 3, J. Vašák

sestava: A. Matyásko - L. Michl, M. Kubín, D. Hejduk (J. Řehoř), L. Suk - M. Sutter, J. Říha, T. Šáfr, M. Mádle (L. Balatka) - J. Vašák, P. Bouška